» Home

Oryginalne zastosowanie szkła

Szkło to wspaniały ponadczasowy materiał mający wiele zastosowań w wystroju wnętrz biurowych - zarówno w nowych, nowoczesnych biurowcach jak i dawnych budynkach modernizowanych i urządzanych na nowo.

Udział szkła zastosowanego w przestrzeni biurowej ciągle wzrasta, są to już nie tylko tradycyjne drzwi, lampy - ale meble wykończone lacobelem (szkło kolorowe) duże powieszchnię okładzin ściennych z grafiką na szkle - np. z logo firmy, ściany działowe pozwalające wydzielić  odrębną przestrzeń, szkło z wydrukiem jak blat lady recepcyjnej, albo splashback w aneksie kuchennym dla pracowników. Szkło jak żaden inny materiał wspaniale łączy się z ceramiką, bnetonem, drewnem, stalą, fornirem czy kamieniem.
Wykorzystywanie szkła w postaci wydruków na szkle dzięki ich wyjątkowej estetece i nieograniczonej kolorystyce pozwala uzyskać niepowtarzalny, spersonalizowany wygląd.

 Zastosowanie szkła z wydrukiem w biurze:

  •  obrazy szklane z wydrukiem, logo lub produktów
  •  pokoje cało szklane
  •  ciągi komunikacyjne
  •  blaty na recepcji
  •  obudowy mebli
  •  szklane drzwi
  •  fronty w meblach
  •  okładziny na ścianę dużych rozmiarów
  •  szafy biurowe z frontami z wydrukiem


1) Pokoje cało szklane z wydrukiem

Coraz częściej właściciele Firm korzystają z możliwości dzielenia powierzchni ścianami ze szkła - w tym szczególnie upodobali sobie szklane ściany z wydrukiem.
Skąd ta popularność? W ciągu jednego dnia a często kulku godzin sprawni montazyści potrafią wydzielić za pomocą szklanych tafli nowe pomieszczenie.

Trzeba szybko "przenieść" Panią Księgową, zrobić "kąt" dla grafika? Bez bałaganu, szlifowania karton-gipsu,nie "na zawsze" - bo w przyszłym roku grubszy remont! Zamów konstrukcję ze szklanych ścianek działowych. 

Mogą być przezroczyste, mleczne, częściowo zasłaniające to co potrzeba, a najlepiej z wydrukiem na szkle – dobranym idealnie przez Szefa, pracowników czy projektanta. Z logo Firmy, zdobytymi nagrodami i wyróżnieniami, zdjęciami z produkcji, spotkania integracyjnego, albo po prostu wybranym z banku zdjęć  www.fotolia.pl. W ten sposób można wydzielić nowe pomieszczenie biurowe, aneks, ciąg komunikacyjny, magazyn, albo wystawę prezentującą oferowane przez Firmę produkty.

Taka konstrukcja może zawierać drzwi suwane lub uchylne (na zamek).

2) Drzwi ze szkła z wydrukiem

Powszechnie znanym zastosowaniem szkła w biurze są drzwi  całe szklane. Szczególnie atrakcyjne w przypadku wnętrz biurowych są możliwości nanoszenia na szkło logo Firmy, wszelkich znaków firmowych w dowolnej kolorystyce, łącznie z odwzorowywaniem fotografii w ogromnych rozmiarach. Dodatkowy efekt uzyskamy podświetlając całość  diodami LED.

Gładka, błyszcząca powierzchnia szkła, refleksy światła odbijające się na tafli z wydrukiem – który sami wybraliśmy, grafika która niepowtarzalnie ozdabia tradycyjny element każdego pomieszczenia. – to jest to. Dotąd drzwi to tylko funkcje do spełnienia, a dziś drzwi ze szkła z zatopionym w nich wydrukiem to już artyzm i piękna ozdoba pomieszczenia.

Drzwi ze szkła transparentne / przezroczyste dają wgląd do pomieszczeń biurowych, ale minimalnie zwiększają intymność osób pracujących w środku. Zastosowanie drzwi nieprzezroczystych gładkich lub z wydrukiem kryjącym (napisy, grafiki) ułatwią klientom wybór pomieszczeń, których szukają, wyróżniając je od tych, które są dostępne tylko dla personelu.

3) Duże formaty z wydrukiem na ścianie w Firmie.

Doskonałym, niepowtarzalnym pomysłem jest zastosowanie szkła jako okładziny na ścianie. Może to być szkło Lacobel – stonowana kolorystyka i powtarzalne kolory. A może lepiej pójść krok dalej i zamontować (szybko i bez bałaganu) dwie tafle szkła z wydrukiem. Zrobimy nawet format 310 x 140 w jednym kawałku. Wszystkie formaty maja kontynuację wzoru, a wybrana grafika przedstawiona wcześniej w wizualizacji 3D pomieszczenia. Szkło z wydrukiem na ścianie – to modny, niepowtarzalny efekt, ale też – co ważne dla Szefa Firmy – niezwykle praktyczny element wystroju biura.

Wydruk na szkle – to nie farba, fototapeta czy naklejka, która się kurzy, niszczy, blednie, a narożniki „obskubują” klienci lub ich dzieci czekając na obsługę. Na dodatek w konkurencyjnej firmie zobaczymy na ścianie taką samą fototapetę.

Wydruki na szkle – to spersonalizowana i indywidualnie wybrana grafika, zrobiona w konkretnych wymiarach, na indywidualne zamówienie.

Wizualizacja projektu, montaż w kilka godzin – czysto, szybko, a potem już tylko bieżąca konserwacja ogólnie dostępnymi środkami do mycia szyb.

Pomysł na 6 z plusem.

Produkt piękny, nowoczesny, na lata.

Konkurencji „spadają kapcie”.

4) Obrazy na szkle.

Twoja firma jeszcze tego nie ma?

Nie zwlekaj. Zamów obraz z wydrukiem na szkle, z logo Twojej Firmy, mapką z lokalizacją, topowymi produktami lub motywującym napisem. Może to być  1 obraz lub podzielony na 2, 3 lub wiele części – tworząc piękną kompozycję.

Oprawimy wybrany przez Ciebie wydruk w niewidoczne ramy (tzw. RETOR), który chroni brzegi szkła, pozwoli uzyskać dystans od ściany – niezbędny by np. go podświetlić, a jednocześnie wzmocnić efekt samego wydruku.

Koniecznie musi znaleźć się w Sali obsługi klienta, gabinecie szefa a obrazy z motywatorami lub zabawnymi memami w pokojach pracowników. Obraz z wydrukiem na szkle to także doskonały, niebanalny prezent dla Klientów, zaprzyjaźnionych firm i pracowników.

5) Szafy z wydrukiem w firmie, fronty meblowe.

Szafa z wydrukiem na szkle – to marzenie każdego pracownika. Praca w pomieszczeniu, w którym faktury, dokumenty, teczki i wszelkie „szpargały” są ukryte, nie widać bałaganu, a pokój ozdabia piękny, wielki obraz na szafie z drzwiami suwanymi, które można przesunąć jednym palcem – to komfort i prestiż w pracy.

Szafa z „big obrazem” , który dodaje pomieszczeniu charakteru, wycisza i pozwala skupić się na wykonywanej pracy, lub odwrotnie: motywuje, rozśmiesza dając „kopa” młodym pracownikom do szybszej pracy. Zwłaszcza gdy mogą go wybrać sami spośród 35 milionów zdjęć w banku zdjęć fotoli.pl.

6) Wnętrze biurowe z wydrukiem.

Szkło z wydrukiem można zamontować także w drzwiach uchylnych tradycyjnych szaf, frontach mebli, czołach szuflad w biurkach.

Świetnym pomysłem jest wyłożenie pionowej ścianki lady recepcyjnej – wydrukiem na szkle z logo firmy lub zdjęciem topowego produktu.

Wydruk na szkle może być także blatem takiej lady lub biurka czy stolika. Niezwykły efekt stworzy także panel szklany lub splashback – ze szkła Lacobel, a jeśli ma być modnie i niepowtarzalnie – ze szkła z wydrukiem w aneksie kuchennym w firmie. Pracownicy wchodząc tam po kawę czy lunch – docenią z pewnością gust i troskę właściciela Firmy.

 


zainspiruj się
zobacz także